SÚŤAŽ – Nordic Walking PRAVIDELNE, pre lepšie zdravie

LEPŠIE ZDRAVIE, KONDÍCIA A VÝKON

Súťaž – Nordic Walking pravidelne

Súťaž prebieha
1. 4. 2021 – 30. 6. 2021

Cieľom súťaže je získať návyk pre pravidelný pohyb. Je dokázané, že opakovaná činnosť po dobu 3 mesiacov sa stáva samozrejmým zvykom. Po tejto dobe ju nebudete problémovo plánovať a zaraďovať do denného programu. Budete to robiť automaticky a podvedome.

ČO SA VYHODNOCUJE

 1. PRAVIDELNOSŤ
  Potrebujeme sa vyhnúť častému omylu začiatočníkov, že stačí „nabehať“ kopec kilometrov cez víkend. Počas týždňa ležia potom palice v kúte. Bohužiaľ, táto až príliš častá chyba má úplne opačné pôsobenie, o ktoré sa v Nordic Walkingu snažíme. Pri zlom odhade svojich možností, takéto konanie môže viesť dokonca k zraneniu!
 2. ČAS
  Čas síce je dôležitý, ale dôležitejšie je venovať sa počas tréningu sebe a správnej technike. Po 10 min. sa uvoľníte. Po 15-20 min. ste dostatočne zahriaty na športový výkon. Po 20-tej minúte (je individuálne) začína telo spaľovať tuk.
 3. VZDIALENOSŤ v km
  Toto posledné kritérium nie je až tak rozhodujúce. Pretože nemôžeme porovnávať amatérskeho bežca maratónu a pacienta po operácii. Je tu len pre prípad zhodných výsledkov prvých dvoch kritérií.
Vyhodnotenie bude 7. 6. 2021

Čo získate.

 • prehľad o svojej výkonnosti za 3 mesiace
 • napriek pandémii sa stanete členmi skupiny ľudí s podobným zameraním
 • môžete získať rôzne ceny
Prihlasovanie do 28. 2. 2021

Účasť na súťaži je podmienená absolvovaním MINI kurzu cez asociáciu SNWA, kdekoľvek na Slovensku, alebo absolvovaním kurzu Základy 2 na walkingtatry.

Chcem sa zúčastniť/propozície/pravidlá.

Pridaj komentár