Veľkonočná Wolkovačka z Belej do Kežmarku

Dátum/čas
Date(s) - 21/04/2019
13:30

Miesta konania
Spišská Belá, Strážky, Tatranská Kotlina

Kategórie


13:30 – zraz na dolných lúkach za žel. stanicou Spišská Belá

Pretože presne vtedy príde vlak od Kežmarku :-). Takže autá môžete nechať v tento sviatočný deň doma, alebo aspoň ísť viacerí v jednom. Inak, parkovisko je priamo na žel. stanici. Sem sa vrátime.

Prvá časť trate je z Belej do Kežmarku lesom 4 km, čo je asi 1 a pol hodiny. Východzí bod je hájovňa pri Zlatnej. Kto bude chcieť pôjde ďalej cez Strážky po lúkach späť do Belej, tam, kde sme začali. Celkom 8-9 km.

Predpoveď počasia: slnečno 16 stupňov, pocitovo 20 :-), vietor do 6 km/h. – to sa môže samozrejme ešte zmeniť.

Veľkonočná wolkovačka je hlavne ako náhrada tréningu pre aktívnych walkérov Cena = 5€,

ale veľmi radi privítame aj účastníkov, ktorí pôjdu ako doprovod, bez palíc (alebo s turistickými), samozrejme bez poplatku. Prosím, ale aj týchto prihlásiť! Všetky prihlášky sú nižšie.

Budeme sa venovať hlavne technike a odstraňovaniu zlých návykov. Urobíme si aj zopár cvikov na rozptýlenie. No hlavne budeme v prírode, posilňovať imunitu a čerpať energiu z jarného vzduchu. Naviac, mám môžu robiť spoločnosť naši priatelia, ktorí sa prihlásia ako doprovod. Rozprávanie sa počas wolkovačky je nielen dovolené, ale aj vyžadované :-). Budeme tak kontrolovať Vašu kondíciu.

Ďalej prosíme, aby sa neprihlasovali na veľkonočnú walkovačku ako walkéri, tí, ktorí ešte nikdy neboli na žiadnom kurze NW. Ideme si urobiť pohodový tréning a prechádzku, nejdeme si vysvetľovať základné pojmy, postoje a pohyby. Zdržovali by sme ľudí, ktorí to myslia vážne a zavadzali na trati tým, ktorí prídu ako doprovod. Vopred ďakujeme za pochopenie a toleranciu a podporu športového ducha. Na získanie znalostí slúži ktorýkoľvek kurz na stránkach www.walkingtatry.sk, www.snwa.sk, alebo iný u akreditovaného inštruktora NW. Týchto kurzov rozhodne nie je málo, prípadne máte čas ho do tejto doby absolvovať. (Poskytujeme aj individuálne kurzy, mimo kalendára.)

Čo si zobrať so sebou:

Určite vodu. Ideme síce poobede a za dve hodinky by ste nemali veľmi vyhladnúť, taká energetická tyčinka, či keksík, však nezaberie veľa miesta a môže prísť vhod. Samozrejme sa vhodne obliecť a obuť. Pôjdeme aj v miernom teréne.

Teším sa na Vašu účasť.

výhľad na trase
Vyhľad na trase

 

Rezervácie

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.