MINI kurz

Dĺžka: 3 hod.

(Pre konanie kurzu je min. počet účastníkov 2.)

MINI Kurz zostavený podľa smerníc SNWA obsahuje základne informácie a praktický výcvik, tak aby ste sa po jeho absolvovaní mohli učiť prax samostatne. Tú je NUTNÉ po určitom čase SKONTROLOVAŤ. Nordic Walking je osvojenie si mnohých fyzických zručností a priemerný výcvik walkéra trvá približne rok a pol. Preto sa po ukončení kurzu doporučuje tzv. „dolaďovačka“, kde Vám inštruktor napraví chyby, odstráni zlozvyky a posunie Vás na lepšiu úroveň techniky. Tento krok sa ponecháva len na samotnom účastníkovi, podľa uváženia svojich schopností. Spravidla vedie dolaďovačku priamo prezidentka asociácie Lucia Okoličányová, ktorá vyhlasuje počas roka termíny a miesta po selom Slovensku priamo na stránke SNWA.

Po MINI kurze je možné navštevovať pravidelné, alebo jednorázové tréningy, walkovačky a ostatné podujatia

Komu je určený

Pre všetkých, ktorí si chcú osvojiť základy Nordic Walkingu.
MINI kurz je vedený podľa štandardov International Nordic Walking Federation (INWA®).

OBSAH MINI KURZU

  • zdravotné benefity NW
  • nácvik správnej techniky NW
  • cvičenia
  • Zapožičanie paličiek v cene

PRIHLÁSENIE SA NA KURZ

Na MINI kurzy sa prihlasuje VÝHRADNE prostredníctvom stránky SNWA:

  • Kežmarok: – vyberte si z nadchádzajúcich termínov: snwa
  • Šumiac: – vyberte si z nadchádzajúcich termínov: snwa
  • Červený Kláštor: – vyberte si z nadchádzajúcich termínov: snwa
GARANT KURZU:

L. Okoličányová, INWA® národná trénerka, akreditovaná inštruktorka,  prezidentka SNWA

Miesta stretnutia:

Kežmarok – Stretnutie je na parkovisku pred horárňou (zelená budova). Na sídlisku „sever“ za technickými službami doľava smer Zlatná za záhradkárskou osadou. Parkovanie je bezplatné. Pešo zo sídliska je to cca 10 min chôdze.

Červený Kláštor – Stretnutia je priamo pred bránou kláštora. Parkoviská sú v blízkom okolí cca 50 – 100 m. Pešo od zastávky autobusu cca 10 min.

Šumiac – Stretnutie priamo na námestí pred budovou Šumiacka izba. Na námestí sú viaceré malé parkoviská. Parkovanie nie je spoplatnené. Autobus prichádza z Červenej skaly priamo na námestie.

Čo ďalej

Nezostávajte po MINI kurze dlho bez korekcie. Prihláste sa na niektorý z tréningov, alebo dolaďovačku. Zlý návyk sa odstraňuje oveľa horšie a vedie k strate benefitov z dobrej techniky.

Pridaj komentár