MINI kurz

MINI KURZ

Dĺžka: 3 hod.

(Pre konanie kurzu je min. počet účastníkov 2.)

MINI Kurz zostavený podľa smerníc SNWA obsahuje základne informácie a praktický výcvik, tak aby ste sa po jeho absolvovaní mohli učiť prax samostatne. Tú je NUTNÉ po určitom čase SKONTROLOVAŤ. Nordic Walking je osvojenie si mnohých fyzických zručností a priemerný výcvik walkéra trvá približne rok a pol. Preto sa po ukončení kurzu doporučuje tzv. „dolaďovačka“, kde Vám inštruktor napraví chyby, odstráni zlozvyky a posunie Vás na lepšiu úroveň techniky. Tento krok sa ponecháva len na samotnom účastníkovi, podľa uváženia svojich schopností. Spravidla vedie dolaďovačku priamo prezidentka asociácie Lucia Okoličányová, ktorá vyhlasuje počas roka termíny a miesta po selom Slovensku priamo na stránke SNWA.

Po MINI kurze je možné navštevovať pravidelné, alebo jednorázové tréningy, walkovačky a ostatné podujatia

Komu je určený

Pre všetkých, ktorí si chcú osvojiť základy Nordic Walkingu.
MINI kurz je vedený podľa štandardov International Nordic Walking Federation (INWA®).

OBSAH MINI KURZU

  • zdravotné benefity NW
  • nácvik správnej techniky NW
  • cvičenia
  • Zapožičanie paličiek v cene

PRIHLÁSENIE SA NA KURZ

Na MINI kurzy sa prihlasuje VÝHRADNE prostredníctvom stránky SNWA:

Ak Vám nevyhovujú termíny prihláste sa

napr.: Kežmarok, Abrahámovce, Bušovce, Červený Kláštor, Havka, Huncovce, Jezersko, Krížová Ves, Lechnica, Lendak, Ľubica, Majere, Malá Franková, Malý Slavkov, Matiašovce, Mlynčeky, Osturňa, Rakúsy, Reľov, Slovenská Ves, Spišská Belá, Spišská Stará Ves, Spišské Hanušovce, Stará Lesná,   Toporec, Tvarožná, Veľká Franková, Veľká Lomnica, Vlková, Vrbov, Žakovce, Zálesie atď.

GARANT KURZU:

L. Okoličányová, INWA® národná trénerka, akreditovaná inštruktorka,  prezidentka SNWA

Miesta stretnutia:

Sú individuálne a vždy sa obmieňajú. Záleží na výbere účastníkov konkrétneho kurzu. Miesta vyberáme tak aby boli prístupné autom a hromadnou dopravou, prípadne, tak blízko Vášho domova, aby ste nemuseli nikam dochádzať. Všetko sa posudzuje aj podľa aktuálnej pandemickej situácie.

Čo ďalej

Nezostávajte po MINI kurze dlho bez korekcie. Prihláste sa na niektorý z tréningov, alebo dolaďovačku. Zlý návyk sa odstraňuje oveľa horšie a vedie k strate benefitov z dobrej techniky.

Pridaj komentár